HeaderBanner.jpg
  מידות - הכל לטובה  
 
בע"ה
 
הכל לטובה
 
מטרת הפעולה: שהחניכות ידעו שכל דבר שקורה לנו בחיים ואפילו הכי קטן הוא מאת ה' ולטובה, אפילו דבר שאשר לראות שיצא מזה רק רע ושחור צריך להאמין שזה לטובה ומה' ושהוא יודע ב100 אחוז מה טוב בשבילנו!

מהלך הפעולה:

1. מוציאים חניכה החוצה, ובנתיים כל הבנות מסדרות לה מבוך (כיסאות זרוקים, שולחן..) מכניסים את החניכה עוצמים לה את העיניים ושתי חניכות מובילות אותה במבוך ואומרות לה "ימינה" "שמאלה" "תתכופפי" וכו' עד שהיא מגיעה בשלום לסוף המבוך.

2. מחלקים 6 סיטואציות ל-6 חניכות וכל אחת מקריאה את הסיטואציה בתורה וצריכה לומר איך היא היתה מגיבה אליו זה היה קרוה לה. צריך לעודד את הבת לומר שהיא היתה מרגישה רגשות לא טובים כמו עצב דיכאון וכו' (אפשר גם לחלק את הסיטואציה לקבוצה של בנות ואז כולם אומרות)

יש לי חלק מהסיטוצאיות:

- יש מסיבת פיגמות ממש שווה אצל חברה שלך ותיכננת לבוא וסידרת כבר תיק. אך ממש לפני שיצאת מהבית אח שלך פתח את הראש והיית צריכה להישאר בבית כדי לשמור על אחייך הקטנים.

- שמרת על האחים הקטנים שלך כל הצהרים (ואפילו קילחת אותם) וכשאמא שלך חזרה הביתה היא צעקה עליך ושאלה אותך למה הבית לא מסודר.

-נסעת ממש בזהירות בכביש ופתאום עוצר אותך שוטר ונותן לך דו"ח.

3. משחקים תופסת רגילה ומי שנתפסת הולכת למקום קבוע מראש כדי לא לבלבל את התופסת ושאר הבנות. כשהמדריכות רואות שחצי נתפסו וחצי לא הן עוצרות את המשחק ומביאות ממתק לבנות שנתפסו.

4. מספרים את הסיפור הבא:

דודי הוא איש עסקים והוא טס מדי פעם לחול כדי לקיים פגישות עסקים. הגיע יום של טיסה שלו שהוא היה אמור לצאת ממנה עם הרבה כסף היד. דודי הגיע לשדה תעופה וחיכה בטרמינל עד לזמן הטיסה. הי לו מזוודה ותפילין. רבקה אישתו של דודי התקשר אליו כדי לראות מה שלומו והם דיברו. ופתאום דודי רואה שכתוב שמטוסו יוצא להמריא עוד מעט הוא תוך כדי שיחה תופס את המזוודה שלו וממהר לכיון המטוס. דודי גומר לדבר עם אישתו ומתיישב במטוס שדלתותיו נסגרות תוך כדי. פתאום דודי נזכר שהוא שכח את התפילין שלו באולם הטרמינל והוא מזדעדע, הוא פונה לדיילת הראשונה שהוא רואה ומתחנן אליה בלחץ שתפתח לו את דלת המטוס והיא לא מסכימה. ואז הטייס ניגש אליו ואומר לו שהוא מוכן שהוא ייצא אך המטוס ייצא בזמן המיועד ולא יחכה לו. לדודי זה לא אכפת נפתחות הדלתות והוא רץ לכיון הטרמינל לקחת את התפילין שלו. דודי התווכח עם הדיילת במשך 18 דקות. אחרי שדודי לקח את התפילין הוא רץ לכיון המטוס וראה שהוא כבר בשמים, הוא חזר מבואס אך מרוצה לביתו. אח"כ נודע שבמטוס שדודי היה אמור להיות עליו התרסק לתוך בניין התאומים (המחבלים חטפו אותו).

5. המסר הוא לדעת שכל מה שקורה לנו בחיים הוא לטובה וה' מוביל אותנו לטוב כל הזמן, כמו במבוך שאם לא היינו מובילים את החניכה היא היתה נתקעת ומקבלת מכות וכך גם ה' מוביל ומוילך אותנו דרך הטוב, ודרך הסיטואציות ראינו שכל מצב בחיים קורה לטובה ומצבים מעצבנים כאלו קורים כל יום והכי קל להיכנס לעצבות ודיכאון אך החוכמה לראות תמיד את הטוב (ולא תמיד מצליחים לראות את זה)

וגם בתופסת ראינו בסוף רק מי שנתפסה והתאכזבה והיתה שרויה "בחושך" קיבלה ממתק וזה בעצם הטוב שאנו רואים מתוך הצרות. והסיפור ממש ממחיש את ההשגחה שכל דבר אפילו שיכחת תפילין זה לטובה ומאת ה'.

צ'ופר: "כי באמת אם היו הכל שומעים בקול הצדיקים להאמין תמיד בה' יתברך שהכל לטובה, וליתן שבח והודיה תמיד לה' יתברך בין בטוב ובין ברע בוודאי היו מתבטלים כל הצרות וכל הגלויות לגמרי וכבר היתה גאולה שלימה." (בגן האמונה)

בהצלחה!!
 
0211200909202673-copy.jpg